به گزارش روز دوشنبه بازار آنلاین یزد از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «مهدی مسکنی» در نشست مشترک معاونت امور تعاون و شستا، شرکت‌های تعاونی را تجلی همدلی، همکاری و هم افزایی عنوان کرد.

وی با اشاره به قدرت هم افزایی در حل مشکلات کشور، گفت: ما با برنامه‌ریزی‌های درست و هدفمند در سیاست‌گذاری‌ها ‌و تسهیل‌گری‌ها به عنوان اجزای ارکان عالی حکمرانی، می‌توانیم با کنار هم بودن و درک متقابل همدیگر، مشکلات را سریع‌تر حل و برطرف کنیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون با تاکید بر نقش تعاونی‌ها در همکاری با شستا برای تحقق این امر، افزود: معاونت تعاون می‌تواند با همکاری و پیگیری تعاونی‌ها، از مراجع قانون‌گذاری و تصمیم‌گیری کشور بخواهد تا با تصویب قانون، اجازه دهد بخشی از مواد اولیه یا مصرفی تعاونی‌ها بدون واسطه و به قیمت پایین در اختیار آنان قرار گیرد.

مدیرعامل شستا نیز در این نشست بخش تعاون را یکی از سه رکن اصلی اقتصاد کشور دانست و بیان‌داشت: مجموعه شستا از هر طرح سودآوری که توسط تعاونی‌ها ارائه شود و با سیاست‌های کلان شستا سازگار باشد، برای مشارکت و سرمایه‌گذاری استقبال می‌کند.

«علی رستمی» با تاکید بر مسوولیت شستا در توسعه تعاونی‌ها، گفت: ما برنامه‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری را در مجموعه‌های شستا برنامه‌ریزی کردیم که می توانیم از ظرفیت‌های تعاونی‌ها در سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌ها بهره‌ ببریم.

وی افزود: مجموعه شستا به همه مفاد تفاهم‌نامه‌ای که در راستای همکاری و حمایت شستا از تعاونی‌ها امضا شده بود، پایبند است.

رستمی ضمن اشاره به فعالیت شستا در صنایع مختلف و نقش و سهم شستا از اقتصاد کشور، افزود: شستا تلاش می‌کند ضمن حفظ منافع سهامداران، با کاهش هزینه‌های تولید و کمک به بخش صنعت کشور، هزینه‌های تمام شده را کاهش دهد تا از منافع مصرف کنندگان با جلوگیری از افزایش قیمت‌ها حفاظت کند.

در این نشست تعدادی از نمایندگان اتحادیه‌های سراسری و تعاونی‌های فعال کشور ازجمله اتحادیه های حمل و نقل از عدم تامین لاستیک مورد نیاز خود در گذشته گلایه داشته و باتوجه اینکه شرکت بارز باید در بورس کالا لاستیک خود را عرضه کند، به مشکلات تامین و تهیه در خصوص این رویکرد اشاره داشتند.

منبع : ایرنا